Redni in izredni člani

  • Tadej BAJD

    Dr. Bajd je na Fakulteti za elektrotehniko Univerze v Ljubljani predaval predmete s področja robotike. Je avtor več učbenikov o robotiki, ki so izšli v slovenščini in angleščini.

  • Anton BERGANT

    Dr. Bergant izhaja iz slovenske šole načrtovanja in izgradnje vodnih turbin in sistemov, katere začetek sega v prvo polovico 19. stoletja. V Litostroju in na ljubljanski strojni fakulteti nadaljuje z delom dr. Vladimirja Jordana, slovenskega pionirja na področju raziskav in izračunov vodnega udara.

  • Marin BEROVIČ

    Izredni član

  • Janez Bester

    Janez BEŠTER

    Janez Bešter znanstvenoraziskovalno deluje na področjih IKT, multimedije, e-izobraževanja ter odkrivanja in razvoja talentov. Pri svojem delu stremi predvsem k tehnološkim rešitvam in storitvam za večjo dodano vrednost v gospodarstvu in izboljšanju kakovosti življenja.

  • Ivan BRATKO

    Ivan BRATKO

    Ivan Bratko velja za utemeljitelja raziskav iz umetne inteligence v Sloveniji. Bil je mentor vrsti slovenskih znanstvenikov s področja umetne inteligence, ki so zdaj uveljavljeni v svetu. Raziskuje na področjih: strojno učenje, hevristične metode, programiranje v logiki, induktivno logično programiranje in kvalitativno modeliranje.

  • Božidar BRUDAR

    Božidar BRUDAR

    Dr. Božidar je večino svojega aktivnega življenja posvetil raziskovalnemu delu v industriji. Zanimale so ga inovacije in matematično modeliranje tehnoloških procesov v metalurgiji. Posebno uspešen je bil pri izdelavi merilne naprave za optimalni razrez vročih jeklenih blokov v jeseniški valjarni Bela.

  • Leon CIZELJ

    Prof. dr. Cizelj se ukvarja z jedrsko tehniko in varnostjo, osredotoča se na strukturno celovitost jedrskih elektrarn ter prenose toplote v dvofaznih tokovih. Je aktiven v strateškem odločanju in so-avtor številnih znanstvenih ter medijskih publikacij o aktualnih temah.

  • Ilija DIMITRIEVSKI

    Dr. Ilija Dimitrievski je študiral na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo Univerze v Ljubljani, smer anorganski materiali, diplomiral pa je pri prof. Ivanu Vizovišku na področju sinteze poliakrilatnih vodnih disperzij. Po zaposlitvi v Razvojno-tehnološkem institutu Sava Kranj je bil zaposlen na funkcijah od razvojnega inženirja, raziskovalca do direktorja instituta.

  • Robert DOMINKO

    Robert DOMINKO

    Dr. Dominko ves čas raziskovalne kariere posveča razvoju materialov in karakterizacijskih metod za napredne akumulatorske sisteme. Osredotoča se na sintezo novih aktivnih spojin in na

    razvoj metod, ki omogočajo boljše razumevanje delovanja sodobnih akumulatorjev.

  • Denis ĐONLAGIĆ

    Denis ĐONLAGIĆ

    Raziskovalno in razvojno delo Denisa Đonlagića sodi na področje senzorjev in fotonskih tehnologij. Bolj specifično se ukvarja z optičnimi senzorji na osnovi optičnih vlaken, opto-elektronskimi sistemi za branje in pretvorbo optičnih signalov, ki jih generirajo optični senzorji, ter z zgradbo in delovanjem posebnih optičnih vlaken.

  • Igor EMRI

    Igor EMRI

    Osebni podatki: rojen leta 1952, Murska Sobota

    Izobrazba: 1981, doktor tehniških znanosti, Univerza v Ljubljani/California Institute of Technology, Pasadena, ZDA

    Področja dejavnosti: mehanika časovno odvisnih materialov, linearna in nelinearna viskoelastičnost, reologija polimerov, dinamična analiza materialov in struktur

  • Peter FAJFAR

    Peter FAJFAR

    Osebni podatki: rojen leta 1943, Ljubljana

    Izobrazba: 1974, doktor, Fakulteta za arhitekturo, gradbeništvo in geodezijo Univerze v Ljubljani (FAGG UL)

    Področja dejavnosti: potresno inženirstvo, dinamika gradbenih konstrukcij

  • Matjaž GAMS

    Matjaž GAMS

    Osebni podatki: rojen leta 1954, Ljubljana

    Izobrazba: 1989, doktor, Fakulteta za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani (FRI UL), programski sistemi

    Področja dejavnosti: umetna inteligenca, inteligentni sistemi, programska oprema, računalništvo in informatika, inf. družba

  • Peter GLAVIČ

    Peter GLAVIČ

    Osebni podatki: rojen leta 1940, Ljubljana

    Izobrazba: 1968, doktor kemijskih znanosti, vse na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo Univerze v Ljubljani (FKKT UL); 1972, univerzitetni diplomirani ekonomist, Visoke ekonomsko-komercialne šole Univerze v Mariboru (VEKŠ UM).

    Področja dejavnosti: kemijska tehnika, procesna sistemska tehnika, anorganska kemija, okoljska tehnologija, trajnostni razvoj, visokošolsko izobraževanje, ekonomija.

  • Robert GOLOB

    Robert GOLOB

    Osebni podatki: rojen leta 1967, Šempeter pri Gorici

    Izobrazba: 1994 doktor znanosti, področje elektroenergetskih sistemov, Fakulteta za elektrotehniko Univerze v Ljubljani (FE UL)

    Področja dejavnosti: elektroenergetika, obratovanje elektroenergetskega sistema (EES), deregulacije EES, prestrukturiranja elektrogospodarstva, trgov električne energije, digitalizacija poslovanja, preobrazba poslovnih procesov, povezljivost naprav (IoT-Internet of things), dekarbonizacija energetike

  • Iztok GOLOBIČ

    Izredni član

  • Igor GRABEC

    Igor GRABEC

    Osebni podatki: rojen leta 1939, Slovenj Gradec

    Izobrazba: 1962–diploma, 1968–magisterij,1970–doktorat iz fizikalnih znanosti, Fakulteta za naravoslovje in tehnologijo Univerze v Ljubljani

    Področja dejavnosti: fizika, ionizacijski valovi ter turbulenca v plazmi, ultrazvok in akustična emisija, kaotična dinamika, sinergetika, umetne nevronske mreže, analiza akustične emisije v neporušnih preiskavah materialov, tlačnih posod in obdelovalnih procesov, razvoj senzorjev, detektorjev in analizatorjev akustične emisije, nelinearni valovni pojavi, kaotični in naključni pojavi, obdelovalni procesi, razvoj kačastih robotov, simulacija in uporaba umetnih nevronskih mrež v naravoslovju, tehniki in medicini, statistični opis fizikalnih zakonov, modeliranje in napovedovanje prometnih tokov ter zastojev.

  • Janez GRUM

    Janez GRUM

    Osebni podatki: rojen leta 1946 v Ljubljani.

    Izobrazba: 1977, doktor znanosti, Fakulteta za strojništvo Univerze v Ljubljani (FS UL), Katedra za tehnologijo materialov.

    Področja dejavnosti: Inženirski materiali, Nauk o materialih, Toplotna obdelava in oplemenitenje površin, Tehnike za obdelavo površin, Preiskave materialov, Neporušne preiskave, Laserska obdelava materialov.

  • Ferdinand GUBINA

    Ferdinand GUBINA

    Osebni podatki: rojen leta 1939, Srebrnik, Bistrica ob Sotli

    Izobrazba: 1972, doktor elektrotehniških znanosti, Fakulteta za elektrotehniko Univerze v Ljubljani (FE UL)

    Področja dejavnosti: elektroenergetski sistemi: obratovanje, vodenje, zaščita, dinamika in načrtovanje

  • Aleš IGLIČ

    Osebni podatki: rojen leta 1960 v Ljubljani

    Izobrazba: univ. dipl. inženir fizike, doktor elektrotehnike, doktor fizike (vse UL)

    Področja dejavnosti: mehanika in elektrostatika ukrivljenih tankih plasti, fizika elektrolitskih raztopin,

    biomehanika v ortopediji, sinteza in interakcije nanostrukturiranih površin in delcev

  • Tatjana ISAKOVIĆ

    Tatjana Isaković se ukvarja s potresno varnostjo gradbenih konstrukcij in je vključena v razvoj novih ISO standardov ter evropskih Evrokod standardov. Je predstojnica Katedre za konstrukcije in potresno inženirstvo na UL FGG ter aktivno prenaša znanje v prakso.

  • Marko JAGODIČ

    Marko JAGODIČ

    Osebni podatki: rojen leta 1935, Krško

    Izobrazba: 1976, doktor znanosti, področje telekomunikacij, Fakulteta za elektrotehniko Univerze v Ljubljani (FE UL)

    Področja dejavnosti: mikroelektronika, elektronske komunikacije, analiza in načrtovanje komunikacijskih omrežij, teorija strežnih vrst, digitalno procesiranje signalov

  • Japec JAKOPIN

    Japec JAKOPIN

    Osebni podatki: rojen leta 1951, Brežice

    Izobrazba: 1974 doktor medicine, 1980, doktor znanosti (kardiologija), Medicinska fakulteta Univerze v Ljubljani (MF UL), Interna klinika in Inštitut za fiziologijo

  • Mihael JAPELJ

    Mihael JAPELJ

    Osebni podatki: rojen 4. avgusta 1935 v Ljubljani

    Izobrazba: redni profesor za organsko kemijsko tehnologijo na FKKT (UL, 1984).

    Področja delovanja: vodenje raziskav in razvoja v farmacevtski industriji, sinteza novih heterocikličnih in organskih spojin, nove metode in strategije pri sintezah izbranih biološko aktivnih učinkovin, razvoj in raziskave tehnologij za sintezo učinkovin v pilotnem in industrijskem merilu.

  • Mitjan KALIN

    Dr. Kalin se strokovno ukvarja z mehanizmi trenja in obrabe naprednih materialov, tribokemija in mehanokemija, mejni površinski filmi, zelene tehnologija mazanja in nanotribologija. je podoktorsko izpopolnjeval na National Institute of Standards and Technology (NIST), Gaithersburg, Maryland, ZDA (2000).

  • Venčeslav KAUČIČ

    Venčeslav KAUČIČ

    Izobrazba: 1977, doktor, Fakulteta za naravoslovje in tehnologijo (Oddelek za kemijo in kemijsko tehnologijo) Univerze v Ljubljani; od 1981 do 1983 2 leti podoktorsko izpopolnjevanje (University of Leicester, Anglija); od 1989 do 2010 več mesecev gostujoči profesor (University of Manchester, Anglija).

    Področja dejavnosti: anorganski (nano)porozni materiali, katalizatorji, kristalografija, rentgenska in nevtronska difrakcija

  • Borut KELIH

    Izobrazba: 1982, diploma iz implantibilnih stimulatorjev, Univerza v Ljubljani; 1989, magisterij, Univerza v Ljubljani.

    Področja dejavnosti: razvoj elektronske in programske opreme, trajnostni turizem.

    Kariera: 1991 ustanovitev podjetja LEA, d.o.o.; 2005 projekt sončna elektrarna 16,9 kW; 2014 projekt Garden Village Bled.

  • Jože KOBE

    Jože KOBE

    Osebni podatki: rojen leta 1942, Ljubljana

    Izobrazba: doktor, Fakulteta za naravoslovje in tehnologijo Univerze v Ljubljani (FNT UL); 19711972, podoktorsko izpopolnjevanje na ICN Nucleic Acid Researh Institute, Irvine, Kalifornija, ZDA; 19781979, gostujoči znanstvenik na College of Pharmacy, University of Michigan, Ann Arbor, Michigan, ZDA;1980–1981, gostujoči znanstvenik v Astra-Läkemedel, Södertälje, Švedska; (4 m) 1984.

    Področja dejavnosti: organska kemija in kemija zdravil, heterociklična kemija in kemija nukleinskih kislin: sinteza, struktura, asimetrična sinteza, supramolekularna kemija, vezana na nanotehnologijo; ekspertne ocene industrijskih patentov

  • Spomenka KOBE

    Spomenka KOBE

    Osebni podatki: rojena leta 1947, Maribor

    Izobrazba: 1991, doktorat, Fakulteta za naravoslovje in tehnologijo (Oddelek za kemijo in kemijsko tehnologijo) Univerze v Ljubljani; od 1989 do 1990 eno leto strokovno izpopolnjevanje (University of Twente, Enschede the Netherlands); 1996–1997, gostujoča znanstvenica (University of Western Australia, Perth, Avstralija).

    Področja dejavnosti: trajnomagnetni materiali na osnovi redkih zemelj in elementov prehoda, magnetokalorični materiali, intermetalne zlitine – tanke plasti in nanostrukture, kompleksne zlitine, vpliv procesiranja in mikrostrukture na fizikalne lastnosti, uporaba trajnih magnetov za čistejše okolje.

  • Hubert KOSLER

    Hubert KOSLER

    Osebni podatki: rojen leta 1959 v Ljubljani

    Izobrazba: 2016, Univerza v Ljubljani, Fakulteta za strojništvo, doktor znanosti Področja dejavnosti: vodenje projektov, postavitev in vodenje proizvodnega podjetja za proizvodnjo robotskih celic v Ribnici, postavitev orodjarne s CAD/CAM-podporo, implementacija vitke proizvodnje, sodelovanje pri razvoju triangulacijskega sistema za robotsko sledenje zvarnega roba, razvojno delo na področju laserske robotske celice za 3D rezanje in varjenje, integracija industrijskih robotov za potrebe daljinskih laserskih obdelovalnih procesov s podporo adaptivnih sistemov.

  • Aleš KRAINER

    Aleš KRAINER

    Osebni podatki: rojen leta 1942, Ljubljana

    Izobrazba: 1990 doktor tehničnih znanosti, Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo Univerze v Ljubljani

    Področja dejavnosti: razvil je nove metode načrtovanja in oblikovanja konstrukcijskih sklopov in zgradbe kot celote na podlagi sistemske analize v okviru bioklimatskih principov kot odziv na probleme, ki so se v letih 1974 in 1976 pojavili ob energetskih krizah, in jih razširil ob sodelovanju s področji fizike Osredotočil se je predvsem na nizkotemperaturne eksergijske sisteme, na vpliv, ki ga imata dnevna svetloba in osončenje stavbe, v večini povezanih v okviru ciber-fizičnih sistemov s kontrolnimi sistemi na podlagi mehke logike in okoljskega zdravja.

  • Zdravko KRAVANJA

    Zdravko KRAVANJA

    Osebni podatki: rojen leta 1957, Maribor

    Izobrazba: 1990 doktor, Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo Univerze v Mariboru

    Področja dejavnosti: kemijska tehnika, procesno sistemsko inženirstvo (sinteza procesov, optimiranje procesov, dinamika procesov, razvoj algoritmov, modeliranje in simuliranje, računalniško programiranje, sinteza trajnostnih sistemov, procesna fleksibilnost, operacijske raziskave, razvoj indikatorjev trajnostnega razvoja in krožnega gospodarstva)

  • Tamara LAH TURNŠEK

    Tamara LAH TURNŠEK

    Osebni podatki: rojena leta 1947, Ljubljana

    Izobrazba: 1984, doktorica znanosti, Univerza v Ljubljani, Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo (UL FKKT); 3 leta podoktorsko izpopolnjevanje (Wayne State University, MI, ZDA

    Osebni podatki: rojena leta 1947, Ljubljana

    Področja dejavnosti: biokemija in molekularna biologija, matične celice, proteoliza, tumorska biologija

  • Jadran LENARČIČ

    Jadran LENARČIČ

    Osebni podatki: rojen leta 1955, Beograd, Jugoslavija

    Izobrazba: 1986, doktor, Fakulteta za elektrotehniko Univerze v Ljubljani (FE UL) Področja dejavnosti: vodenje robotov, robotska kinematika, biorobotika, biomehanika, humanoidni roboti

  • Vojteh LESKOVŠEK

    Vojteh LESKOVŠEK

    Osebni podatki: rojen leta 1947, Ptuj

    Izobrazba: 1974, univerzitetni diplomirani inženir, Fakulteta za naravoslovje in tehnologijo Univerze v Ljubljani (FNT UL), Oddelek za montanistiko, odsek za metalurgijo; 1999, doktor na področju tehnologije termičnih obdelav, Fakulteta za strojništvo in ladjedelništvo Univerze v Zagrebu, Oddelek za materiale in metalurgijo

    Področja dejavnosti: vakuumska toplotna obdelava, modificiranje površin kovinskih materialov, numerične simulacije procesov toplotne obdelave in procesov inženiringa površin

  • Aleksandra LOBNIK

    Izobrazba: 1991 diploma, Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo v Ljubljani; 1998 doktorat, Inštitut za organsko analizno kemijo, Karl Franzens Univerza v Gradcu.

    Področja dejavnosti: razvoj optičnih kemijskih in biosenzorjev, sinteza novih materialov, nanomateriali, biomateriali, sol-geli.

    Kariera: 2009 redna profesorica, Fakulteta za strojništvo, Univerza v Mariboru; 2006 soustanoviteljica podjetja IOS Ltd.

    Izbrane tehnologije: DEMO za depolimerizacijo odpadkov, MBR za recikliranje komunalnih odpadnih voda, senzorji za amoniak in svežino živil.

  • Matjaž LUKAČ

    Matjaž LUKAČ

    Osebni podatki: rojen leta 1954, Jesenice

    Izobrazba: 1979, univerzitetni diplomirani inženir tehniške fizike; 1985, magister fizike; 1986, doktor fizikalnih znanosti, Fakulteta za naravoslovje in tehnologijo Univerze v Ljubljani; 1993, Master of Business Administration, International Executive Development Centre, Brdo pri Kranju

    Področja dejavnosti: laserska fizika in optična spektroskopija

  • Marjan MAČKOŠEK

    Marjan MAČKOŠEK

    Osebni podatki: rojen leta 1954, Celje

    Izobrazba: 1982, univerzitetni diplomirani inženir strojništva, Visoka tehniška šola Maribor

    Področja dejavnosti: CNC-tehnologija, avtomatizacija, robotizacija, poslovodenje, usposobljenost za člana nadzornih svetov in upravnih odborov družb

  • Marko MARINČEK

    Marko MARINČEK

    Osebni podatki: rojen leta 1963, Ljubljana

    Izobrazba: 2000, doktorat, Fakulteta za matematiko in fiziko, Univerza v Ljubljani; 2013, Executive education program, Univerza Chicago Booth School of Business Področja dejavnosti: fotonika, fizika laserskih izvirov, vodenje projektov, organizacija in koordinacija razvojno/raziskovalnih procesov

  • Zoran MARINŠEK

    Zoran MARINŠEK

    Osebni podatki: rojen leta 1945, Pivka

    Izobrazba: 1987, doktor tehniških znanosti, Fakulteta za strojništvo Univerze v Ljubljani

    Področja dejavnosti: pojavi pri vrenju; varnostne analize in varnostna instrumentacija jedrskih elektrarn; učinkovita raba energije z vodenjem procesov, tehnologija vodenja procesov, vodenje aktivnega odjema v pametnih omrežjih.

  • Drago MATKO

    Drago MATKO

    Osebni podatki: rojen leta 1947, Trbovlje

    Izobrazba: 1971, univerzitetni diplomirani inženir; 1973, magister; 1977, doktor, Fakulteta za elektrotehniko Univerze v Ljubljani (FE UL); 1980–1982, 1984, 1985 in 1986 (skupaj 30 mesecev), podoktorsko izpopolnjevanje na Institutu za regulacijsko tehniko v Darmstadtu, Nemčija

    Področja dejavnosti: avtomatika

  • Borut MAVKO

    Borut MAVKO

    Osebni podatki: rojen leta 1944, Ljubljana

    Izobrazba: 1979, doktor, Fakulteta za elektrotehniko Univerze v Mariboru (FE UM)

    Področja dejavnosti: jedrska energetika in tehnologija, varnostne analize prehodnih pojavov in nesreč, verjetnostne ocene tveganj jedrskih naprav

  • Milan MEDVED

    Milan MEDVED

    Osebni podatki: rojen leta 1960, Celje

    Izobrazba: 1994, doktor, Naravoslovnotehniška fakulteta Univerze v Ljubljani (NTF UL), Oddelek za geotehnologijo in rudarstvo

    Področja dejavnosti: energetika, energijski viri, preskrba z energijo, energetsko rudarstvo, proizvodnja električne energije in trgovanje z njo, ekološki in socialni vidiki rudarjenja, prestrukturiranje premogovne industrije, podzemno rudarjenje, širokočelno odkopavanje premoga, jamomerstvo, rudarske škode

  • Dragan D. MIHAILOVIĆ

    Dragan D. MIHAILOVIĆ

    Izobrazba: v Ljubljani; Washingtonu, ZDA; Birminghamu, Velika Britanija; Oxfordu, Velika Britanija; 1979, diploma, University of Oxford, Velika Britanija; 1983, doktor, University of Oxford, Velika Britanija

    Področja dejavnosti: Vodilni raziskovalec na področju časovno ločene spektroskopije kompleksnih snovi. Ima svetovno pomembne in priznane prispevke na več področjih v fiziki kondenzirane materije vključno z visokotemperaturnimi superprevodniki, molekularnim magnetizmom, nizko- dimenzionalnimi materiali, še posebej nanožicami.

  • Matjaž MIKOŠ

    Matjaž MIKOŠ

    Osebni podatki: rojen leta 1959, Ljubljana

    Izobrazba: 1993, doktor tehniških znanosti, ETH Zürich, Švica

    Področja dejavnosti: inženirska hidrologija, inženirska hidrotehnika, okoljsko gradbeništvo, upravljanje tveganj

  • Bojan MOHAR

    Izobrazba: 1986 doktorat, Univerza v Ljubljani; 1986–88 podoktorski študij, Kanada in ZDA.

    Področja dejavnosti: teorija grafov, kombinatorika, teoretično računalništvo, matematična kemija.

    Kariera: 1980 asistent, Univerza v Ljubljani; 1988 docent; 1991 izredni profesor; 1996 redni profesor; 2003–05 dekan FMF; 2005 Tier I Canada Research Chair, Simon Fraser University, Kanada.

  • Janez MOŽINA

    Janez MOŽINA

    Osebni podatki: rojen leta 1945, Ljubljana

    Izobrazba: 1969, univerzitetni diplomirani inženir; 1976, magister, Fakulteta za naravoslovje in tehnologijo Univerze v Ljubljani (FNT UL), Oddelek za fiziko; 1980, doktor, Fakulteta za strojništvo Univerze v Ljubljani (FS UL)

    Področja dejavnosti: uporabna fizika, akustična emisija, optoakustika, optodinamika, laserska tehnika

  • Marko MUNIH

    Marko Munih vodi Laboratorij za robotiko na Fakulteti za elektrotehniko, UL, kjer raziskuje rehabilitacijsko robotiko in haptične robote. Njegovo delo vključuje brezkontaktno merjenje kinematike ter robotske aplikacije v gradbeništvu in manipulaciji.

  • Janez NOVAK

    Janez NOVAK

    Izredni član

  • Boris OREL

    Boris OREL

    Osebni podatki: rojen 13. aprila 1943 v Ljubljani

    Izobrazba: 1972, doktorat iz kemije, Fakulteta za naravoslovje in tehnologijo, Univerza v Ljubljani,

    Področja dejavnosti: 1. IR in ramanska spektroskopija (do l. 1994); 2. priprava materialov in tankih prevlek (thin films) po sol-gel postopkih (od l. 1991 dalje): nanokompozitni hibridi; antikorozijske prevleke; multifunkcionalne (oleo in hidrofobne) prevleke za tekstil, elektrokromne tanke plasti z interkalacijskimi lastnostmi; elektrokromna in gasokromni »pametna (»smart«) okna 3. spektralno selektivne prevleke za sončne absorberje.

  • Stane PEJOVNIK

    Stane PEJOVNIK

    Osebni podatki: rojen leta 1946, Dolenja vas, Občina Žalec

    Izobrazba: Doktoriral 1978 na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo Univerze v Ljubljani (FKKT UL)

    Področja dejavnosti: kemija, znanost in inženirstvo materialov, Li-ionske baterije, keramika, inovacijski sistemi, krožno gospodarstvo Zaposlitev/kariera: 1970–1982, raziskovalec na Institutu »Jožef Stefan« (IJS) in na FKKT UL; 1977–1978, gostujoči raziskovalec na Max-Planck Institut of Materials Sc.

  • Marjan PIPENBAHER

    Marjan PIPENBAHER

    Osebni podatki: rojen leta 1957, Ljubljana

    Izobrazba: 1981, diploma Fakultete za gradbeništvo Univerze v Mariboru (FG UM); 2004–2008, podiplomski doktorski študij na FG UM

    Področja dejavnosti: raziskave in razvoj na področju gradbenih konstrukcij (mostov in inženirskih objektov), vodilni in odgovorni projektant najzahtevnejših premostitvenih in drugih inženirskih objektov, predavatelj na FG UM

  • Janez PIRŠ

    Janez PIRŠ

    Osebni podatki: rojen 8. 8.1945 v Ljubljani

    Izobrazba: univ. dipl. inž. fizike (1969), doktor fizike, (1975) – Univerza v Ljubljani; podoktorsko izpopolnjevanje (1975–1977) – Liquid Crystal Institute at Kent State University, Kent OH , ZDA

    Področje dejavnosti: fizika tekočih kristalov: aplikativne raziskave modulacije svetlobe s tekočekristalnimi svetlobnimi preklopniki; fazni prehodi v tekočih kristalih; jedrska magnetne resonanca

  • Tomaž PISANSKI

    Tomaž PISANSKI

    Osebni podatki: rojen leta 1949, Ljubljana

    Izobrazba: 1981, doktor matematičnih znanosti, FNT, Univerza v Ljubljani. Izpopolnjevanje Univerza v Nancyu, Francija, eno leto; Pennsylvania State University (magisterij iz računalniških znanosti)

    Področja dejavnosti: diskretna matematika, matematična kemija

  • Mark PLEŠKO

    Mark PLEŠKO

    Osebni podatki: rojen leta 1961, Ljubljana

    Izobrazba: doktor fizikalnih znanosti (1987), Univerza v Ljubljani; MBA iz menedžmenta, diplomiral z odliko (1996), IEDC, Brdo

    Področja dejavnosti: fizika osnovnih delcev, fizika pospeševalnikov, kontrolni sistemi za pospeševalnike, podjetništvo, menedžment

  • Boštjan PODOBNIK

    Boštjan PODOBNIK

    Osebni podatki: rojen leta 1967, Ljubljana

    Izobrazba: 1992, univerzitetni diplomirani fizik, Univerza v Ljubljani; 1997, doktorat, Univerza v Ljubljani

    Področja dejavnosti: laserji in laserske mikroobdelovalne tehnologije in sistemi

  • Franc POHLEVEN

    Dr. Franc Pohleven je upokojeni profesor Biotehniške fakultete, UL, specializiran za fiziologijo gob in zaščito lesa. Razvija okolju prijazna zaščitna sredstva za kulturno dediščino, organiziral je mednarodne kongrese in prejel Jesenkovo nagrado za življenjsko delo. Aktivno se zavzema za ozaveščanje o predelavi lesa in organizira prireditev "Čar lesa".

  • Dušan REPOVŠ

    Dušan REPOVŠ

    Osebni podatki: rojen leta 1954, Ljubljana

    Izobrazba: 1983, doktor matematičnih znanosti, Florida State University, Tallahassee, Florida, ZDA

    Področja dejavnosti: teoretična matematika (analiza, algebra, geometrija in topologija) in uporabna matematika (nelinearna analiza)

  • Stanislav ROŽMAN

    Stanislav ROŽMAN

    Osebni podatki: rojen leta 1948, Brežice

    Izobrazba: 1972, univerzitetni diplomirani inženir elektrotehnike, Fakulteta za elektrotehniko Univerze v Ljubljani (FE UL)

    Področja dejavnosti: razvoj in avtomatizacija hidroelektrarn; elektro- energetika; jedrska energetika v Sloveniji in v svetu: obratovanje in sistemi, jedrska varnost, inženiring, projektne spremembe, varnostna kultura, obratovalne izkušnje, »management« podjetja,

  • Tomaž SAVŠEK

    Tomaž SAVŠEK

    Osebni podatki: rojen leta 1964, Novo mesto

    Izobrazba: 1989, univ. dipl. inž. elektrotehnike, Fakulteta za elektrotehniko Univerze v Ljubljani (FE UL); 1992, magisterij FE UL; 1998, doktorat znanosti FE UL; 2006, izpopolnjevanje na Naval Postgraduate School, Monterey, Kalifornija

    Področja dejavnosti: računalniška obdelava signalov, teorija mehkih (fuzzy) množic, računalniški sistemi za podporo odločanju, simulacijski sistemi bojevanja, operacijske raziskave, strateško upravljanje virov, vodenje razvojno-raziskovalnih in inovacijskih projektov v avtomobilski industriji.

  • Karin STANA KLEINSCHEK

    Karin STANA KLEINSCHEK

    Osebni podatki: rojena leta 1964, Maribor

    Izobrazba: diplomirala je leta 1988 na Tehniški fakulteti Univerze v Mariboru s področja tekstilne kemije. Leta 1992 je na isti fakulteti magistrirala. Doktorirala je leta 1996 na Inštitutu za fizikalno kemijo Univerze v Gradcu, Avstrija. Od leta 1997 do 1998 bila na tem istem inštitutu aktivna kot podoktorski znanstveni sodelavec.

    Področje dejavnosti: polimeri, površinska karakterizacija in modifikacija/ funkcionalizacija naravnih polimerov s poudarkom na polisaharidih in njihovih derivatih; biomedicinski materiali

  • Franc SOLINA

    Osebni podatki: rojen leta 1955, Celje

    Izobrazba: 1987, doktorat znanosti iz računalništva, Univerza Pensilvanije, Filadelfija, ZDA;1982, magisterij iz elektrotehnike, Univerza v Ljubljani; 1979, diplomirani inženir elektrotehnike, Univerza v Ljubljani.

    Področja dejavnosti: računalniški vid, segmentacija in rekonstrukcija 3D modelov iz globinskih slik, uporabniški vmesniki, uporaba računalniškega vida v dediščinski znanosti, novi mediji, produkcija interaktivnih umetniških instalacij.

  • Igor  ŠKRJANC

    Igor ŠKRJANC

    Osebni podatki: rojen 1963 v Ljubljani.

    Izobrazba: 1988, diplomirani inženir elektrotehnike; 1991, magister; 1996, doktorat, Fakulteta za elektrotehniko Univerze v Ljubljani (FE UL).

    Področja dejavnosti: adaptivni sistemi, prediktivni sistemi vodenja in avtonomni mobilni sistemi.

  • Konrad STEBLOVNIK

    Konrad STEBLOVNIK

    Osebni podatki: rojen leta 1951, Celje

    Izobrazba: 1975 univerzitetni diplomirani inženir elektrotehnike (FE Ljubljana); 1985, magister računalništva in informatike (FE Ljubljana); 2007, doktor računalništva in informatike (FERI Maribor).

    Področja dejavnosti: industrijska elektronika, vgrajeni sistemi, barvna televizija, računalništvo in mikroračunalništvo, komunikacijski sistemi, bela tehnika, krmilni sistemi.

  • Stanko STRMČNIK

    Stanko STRMČNIK

    Izobrazba: 1979, doktor znanosti, Fakulteta za elektrotehniko Univerze v Ljubljani; izpopolnjevanje na Tehniški univerzi v Darmstadtu, Nemčija

    Področja dejavnosti: avtomatika, vodenje industrijskih procesov, matematično modeliranje, identifikacija, netehniški vidiki uvajanja sistemov za vodenje, prenos tehnologije

  • Leopold ŠKERGET

    Leopold ŠKERGET

    Osebni podatki: rojen leta 1951, Maribor

    Izobrazba: 1984, doktor tehniških znanosti s področja strojništva, Fakulteta za strojništvo Univerze v Mariboru (FS UM)

    Področja dejavnosti: procesno strojništvo, prenosni pojavi, dinamika tekočin, računalniška dinamika tekočin

  • Jurij Franc TASIČ

    Jurij Franc TASIČ

    Osebni podatki: rojen leta 1948, Brežice

    Izobrazba: 1977, doktor, Fakulteta za elektrotehniko Univerze v Ljubljani (FE UL), Katedra za avtomatiko; 1992, izpopolnjevanje na Westminster University, London; 1994, Loughborough University of Technology, Leicestershire, Velika Britanija (VB)

    Področja dejavnosti: obdelava signalov in slik, paralelni algoritmi in arhitekture, teorija sistemov, računalniške arhitekture in inteligentni sistemi, multimedijski sistemi, interaktivni uporabniku prilagojeni sistemi, razpoznavanje objektov, telemedicina, komunikacije po elektroenergetskih vodih

  • Miha TOMAŽEVIČ

    Miha TOMAŽEVIČ

    Osebni podatki: rojen leta 1942, Ljubljana

    Izobrazba: 1985, doktor tehniških znanosti, Univerza v Ljubljani; 19811982, podiplomsko izpopolnjevanje na Disaster Prevention Research Institute, Univerza v Kyotu, Japonska

    Področja dejavnosti: gradbeništvo, potresno inženirstvo, zidane konstrukcije, varstvo arhitekturne kulturne dediščine

  • Marko TOPIČ

    Marko TOPIČ

    Osebni podatki: rojen leta 1967 v Ljubljani

    Izobrazba: 1996, doktor elektrotehniških znanosti, UL FE

    Področja dejavnosti: elektronika, optoelektronika, fotovoltaika, energetika.

  • Janez TRONTELJ

    Janez TRONTELJ

    Osebni podatki: rojen leta 1941, Ljubljana

    Izobrazba: 1971, doktor elektrotehniških znanosti, Univerza v Ljubljani, Fakulteta za elektrotehniko

    Področje dejavnosti: mikroelektronika, elektronske komponente in tehnologije, načrtovanje analogno/digitalnih integriranih vezij, načrtovanje sistemov na čipu in naprednih senzorskih struktur

  • Uroš URLEB

    Uroš URLEB

    Osebni podatki: rojen leta 1957, Novo mesto

    Izobrazba: 1980 magister farmacije; 1982 magister kemijskih znanosti; 1987 doktor kemijskih znanosti na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo Univerze v Ljubljani (FKKT UL); 1989, 1996 postdoktorski študij, Alexander Von Humboldt Fellow, Univerza v Heidelbergu

    Področja dejavnosti: odkrivanje novih učinkov in antibiotikov, razvoj generičnih zdravil, razvoj podobnih bioloških in bioloških zdravil, digitalizacija tehničnih razvojnih procesov, uporaba podatkovnih znanosti in modeliranja v razvoju bioloških zdravil, razvoj biotehnoloških procesov, razvoj analitskih metod za biološka zdravila in razvoj metod analitske karakterizacije, razvoj formulacij bioloških zdravil in razvoj proizvodnih procesov bioloških zdravil

  • Rok URŠIČ

    Rok URŠIČ

    Osebni podatki: rojen leta 1963, Postojna

    Izobrazba: univerzitetni diplomirani inženir elektrotehnike, Fakulteta za elektrotehniko in računalništvo Univerze v Ljubljani

    Področja dejavnosti: združuje enkratno kombinacijo znanj, veščin in izkušenj s področja razvoja visokotehnoloških izdelkov, menedžmenta inovacij in inovativnih poslovnih modelov, vodenja vrhunskih razvojnih skupin, ustanavljanja in rasti tehnoloških podjetij

  • Peter VENTURINI

    Peter VENTURINI

    Osebni podatki: rojen 1966 v Ljubljani

    Izobrazba: 1996, doktor kemijskih znanosti, fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo Univerze v Ljubljani; 2000, MBA (Master of Business Administration), University of Kansas, ZDA

    Področja dejavnosti: funkcionalni premazi, uporaba nanomaterialov, nadzorovano sproščanje zdravilnih učinkovin

  • Jože VIŽINTIN

    Jože VIŽINTIN

    Osebni podatki: rojen leta 1943, Zalošče, Nova Gorica

    Izobrazba: 1978, doktor znanosti, Univerza v Ljubljani, Fakulteta za strojništvo (UL FS),

    Katedra za konstruiranje, 4 mesece podoktorsko izpopolnjevanje (BAM, NIST) Področja dejavnosti: tribologija, tehnična diagnostika, inženiring površin, mehanska gonila

  • Blaž ZUPAN

    Blaž ZUPAN

    Osebni podatki: rojen leta 1968 v Postojni

    Izobrazba: 1997, doktorat, Univerza v Ljubljani, Fakulteta za računalništvo in informatiko; 1993, magisterij, University of Houston, Department of Computer Science; 1991, diploma, Univerza v Ljubljani, Fakulteta za elektrotehniko.

    Področja dejavnosti: umetna inteligenca, strojno učenje, bioinformatika

  • Jure ZUPAN

    Jure ZUPAN

    Osebni podatki: rojen leta 1943, Ljubljana

    Izobrazba: 1972, doktor, Fakulteta za naravoslovje in tehnologijo (oddelek za fiziko) Univerze v Ljubljani; 1975, znanstveno izpopolnjevanje na ETH v Zürichu, Švica; 1978, znanstveno izpopolnjevanje na NIH/EPA Bethesda, Maryland, ZDA.

    Področja dejavnosti: kemometrija, statistika, nevronske mreže, povezava med strukturami spojin in njihovimi lastnostmi, grupiranje velikega števila kompleksnih podatkov, jezikoslovni problemi (pregibnost slovenskih besed, pomenske mreže), raziskave konteksta besedil.

  • Danijel ZUPANČIČ

    Danijel ZUPANČIČ

    Osebni podatki: rojen leta 1954, Muljava

    Izobrazba: 2006 – magisterij Fakulteta za strojništvo v Ljubljani Univerze v Ljubljani.

    Področja dejavnosti: razvoj in prenos visoko avtomatiziranih tehnologij, trajnostni razvoj in krožna proizvodnja, zaščita intelektualne lastnine, razvoj poslovnih modelov in vodenja, optimizacija proizvodnih procesov

  • Robert ŽERJAL

    Robert ŽERJAL

    Osebni podatki: rojen 7. 1. 1950, Branik

    Šolska izobrazba: 1973, univ. dipl. inž. tehniške fizike, Fakulteta za naravoslovje in tehnologijo Univerze v Ljubljani

    Področje dejavnosti: vžigalni sistemi motorjev z notranjim zgorevanjem, mehatronski sistemi v avtomobilski industriji, avtomatizacija merilnih in kontrolnih procesov, obnovljivi viri energije in njihovo pretvarjanje, sistemi kakovosti in poslovne odličnosti, projektno vodenje

 Pokojni člani