Igor ŠKRJANC

Osebni podatki: rojen 1963 v Ljubljani.

Izobrazba: 1988, diplomirani inženir elektrotehnike; 1991, magister; 1996, doktorat, Fakulteta za elektrotehniko Univerze v Ljubljani (FE UL).

Področja dejavnosti: adaptivni sistemi, prediktivni sistemi vodenja in avtonomni mobilni sistemi.

Zaposlitev kariera: 1988-1991, mladi raziskovalec FE UL; 2008, redni profesor na področju elektrotehnike; 2008, vodja Laboratorija za avtomatiko in kibernetiko; 2015, predstojnik Katedre za sisteme, avtomatiko in kibernetiko.

Nagrade in priznanja: 1988, nagrada za najboljše diplomo s področja avtomatike, Bedjaničevo nagrado; 2007, Vodovnikova nagrada Fakultete za elektrotehniko za izjemne znanstvene dosežke na področju inteligentnega vodenja; 2008, Zoisovo priznanje za raziskovalno delo na področju računalniške inteligence v vodenju; 2009, Humboldtova raziskovalna štipendija za raziskavanje na Univerzi v Siegenu; 2012, 1. mesto na tekmovanju iz učenja na osnovi podatkov, ki ga organizira IEEE Computational Society v okviru IEEE World Congress on Computational Intelligence v Avstraliji; 2013 prva nagrada za najboljši prispevek na IEEE International Conference on Cybernetics v Lausanne, Švica; 2017, prva nagrada na tekmovanju Autonomous Learning Machines Competition (ALMA), ki ga je organizirala IEEE SMC; 2019 Senior Member IEEE; 2008, Humboldt research fellow; 2016, JSPS research fellow; 2017, 2021 Chair of Excellence na Univerzi Carlos III v Madridu.

Objave in drugo: Objavil je 127 prispevkov s faktorjem SCI in 33 prispevkov v revijah. Je soavtor in avtor 14 samostojnih znanstvenih sestavkov ali poglavij v znanstvenih monografijah v mednarodnem prostoru in soavtor dveh znanstvenih monografij z naslovom Predictive approaches to control of complex systems, ki jo je objavil Springer in Wheeled Mobile Robotics, From Fundamentals Towards Autonomous Systems, ki jo je izdal Elsevier, Butterworth- Heinemann. Je tudi avtor in soavtor 230 konferenčnih člankov, imel je 37 vabljenih predavanj na tujih univerzah. Prav tako je mentor pri 9 doktorskih disertacijah, 2 magistrskih nalogah in 37 diplomskih delih. Je somentor pri 2 doktorskih disertacijah in 5 magistrskih nalogah. Je avtor in soavtor pri 20 univerzitetnih učbenikih in drugih gradivih z recenzijo, sodeloval ali vodil je 45 mednarodnih in domačih projektov, in je soavtor  5 mednarodnih patentov in 2 patentnih prijav. Je tudi član Odbora za standarde IEEE CIS, IFAC TC 3.2 Computational Intelligence in Control Committee in član Inženirske akademije Slovenije, Slovenskega društva za simulacijo in modeliranje in Društva za avtomatiko Slovenije. Je tudi pridruženi urednik pri IEEE Transaction on Neural Networks and Learning System, IEEE Transaction on Fuzzy Systems, reviji Evolving Systems in International journal of artificial intelligence. Leta 2017 je organiziral IEEE konferenco Evolving and Adaptive Intelligent Systems – EAIS 2017.

Zaposlen: Fakulteta za elektrotehniko Univerze v Ljubljani